Dodawanie w zakresie 100

Ta aplikacja zapewni Ci wszelkie narzędzia potrzebne do nauki dodawania w zakresie do 100, w Twoim własnym tempie w szkole lub w domu.
Pobierz w App StorePobierz w Google Playstore
Aplikacja ta zapewnia łatwą metodę nauki oraz ćwiczenia dodawania aż do 100. W aplikacji  znajdziesz 28 ćwiczeń, które umożliwią Ci trenowanie tych działań, na czterech poziomach trudności. Pierwszy z nich zajmuje się nauką dodawania pełnych dziesiątek, np. dodając 10 i 20 otrzymujemy 30. Drugi poziom uczy dodawania dziesiątek i mniejszych liczb, np. 10 plus  2 równe jest 12. Podczas trzeciego poziomu trafisz na działania, w których dodawać będziesz dziesiątki i liczby od nich większe, np. 10 plus 12 równa się 22. Na ostatnim etapie pojawią się sumy z przypadkowymi składnikami jak np. 22 plus 34 daje 56.

Struktura aplikacji

Każdy poziom zawiera zestaw 7 ćwiczeń:

  • Wybierz wynik dodawania spośród kilku podanych możliwości,
  • Wysłuchaj działania i podaj właściwą odpowiedź,
  • Rozwiąż cztery działania jednocześnie,
  • Uzupełnij działanie,
  • Uzupełnij cztery sumy jednocześnie,
  • Znasz wynik, ale musisz sformułować jakie są składniki działania,
  • Znasz cztery wyniki, ale musisz sformułować jakie są składniki każdego z nich.

Aplikacja, tak jak wszystkie aplikacje w ofercie MagiWise, zawiera ćwiczenia w formie cyfrowego folderu. Na jego początku znajdziesz podgląd Twoich postępów w wykonywaniu ćwiczeń. Tuż po podglądzie, każde z ćwiczeń zaprezentowane będzie na oddzielnej stronie. Kolejność ćwiczeń podąża za metodą “Nauka – Ćwiczenie – Pokaż co potrafisz”.

Przykłady

Wybierz wynik działania spośród podanych opcji

Każdy poziom rozpoczyna się ćwiczeniem, które da Ci możliwość treningu w wykonywaniu pojedyńczych działań. Aplikacja poda sumę, a Twoim zadaniem będzie wybranie poprawnego wyniku. Jeśli wybierzesz złą odpowiedź aplikacja wyświetli działanie ponownie, by dać Ci jeszcze jedną szansę.

Wysłuchaj działania i podaj poprawny wynik.

W tym ćwiczeniu usłyszysz działanie, by następnie wpisać wynik w wyświetlającym się kalkulatorze. Tym razem nie będziesz mieć kilku odpowiedzi do wyboru, więc uzyskanie pełnej liczby gwiazdek na końcu zadania będzie nieco trudniejsze.

Pokaż, że jesteś ekspertem

Na tym etapie aplikacja  zapewni Ci kilka ćwiczeń, w których struktura działań będzie nieco inna. Aby uzupełnić sumę musisz podać jej składniki a nie wynik. Uczyni Cię to ekspertem w tworzeniu i rozwiązywaniu działań w dodawaniu aż do 100.
iPhone, iPad dla IOS wersja 10 lub wyżej.
Tablety dla Android 7.0 lub wyżej.
Aplikacje współpracują z platformą Apple Education.
MagiWise
MagiWise nauczy dzieci trudnych zagadnień na ich iPad’ach.
Aplikacje MagiWise zapewniają spersonalizowane miejsce do nauki dla dzieci powyżej szóstego roku życia.