app icon Duże liczby

Duże liczbyapp

Nauka liczenia w zakresie od 100 do 1000

przejdź do sklepu Google Play

Aplikacja “Duże liczby” nauczy Cię liczenia w zakresie od 100 do 1000

Dzięki aplikacji “Duże liczby” zdobędziesz wyczucie w posługiwaniu się liczbami do 1000. 

Nauczysz się poprawnego ustawiania liczb w kolejności od najmniejszych do największych, prawidłowego ich zapisu poprzez wykorzystanie ćwiczenia słuchowego oraz poprawnego umieszczania ich w danym zbiorze liczb. Dowiesz się również jak posługiwać się wielokrotnościami liczb.

Celem tej aplikacji jest zrozumienie w jaki sposób liczby są ze sobą powiązane oraz uchwycenie tego jak działa system zapisu liczb trzycyfrowych. Jest to bardzo istotne przed rozpoczęciem rachunków na liczbach większych od 100.

 Jaki jest najlepszy sposób, aby nauczyć się odczuć liczbowych do 1000?

W jaki sposób opanować posługiwanie się liczbami w zakresie do 1000?

Aplikacja ta nauczy cię  posługiwania się liczbami od 100 do 1000 w 22 ciekawych ćwiczeniach.  Najpierw nauczysz się rozpoznawania liczb, a następnie liczenia przy pomocy przeskoków co 1, potem co 5, 10, 20, 40 i wreszcie co 50.

Jak spisujesz trzycyfrowy numer?

Jak zapisać trzycyfrową liczbę?

Podczas tego ćwiczenia usłyszysz trzycyfrową liczbę. Twoim zadaniem będzie zapisanie tej liczby i sprawdzenie, czy jest ona prawidłowa. Najpierw będziesz ćwiczyć pełne setki (np. 100, 200, 300), następnie setki z dziesiętnymi końcówkami (np. 110, 120), a wreszcie wszystkie trzycyfrowe liczby (np. 110, 111, 112). Po wykonaniu tych ćwiczeń z łatwością zapiszesz każdą liczbę mniejszą od tysiąca.

 Jak ustawić setki od niskiego do wysokiego?

Jak ustawić liczby w kolejności od najmniejszych do największych?

W tych ćwiczeniach zobaczysz kilka klocków z narysowanymi znakami zapytania. Twoim zadaniem będzie podanie brakujących liczb we właściwej kolejności.
Ćwiczenia te pomogą Ci w nauce kolejności liczb. 

Jak oszacować setki za pomocą linii liczbowej?

Jak oszacować liczby trzycyfrowe za pomocą osi liczbowej?

W tej części aplikacji będziesz  robił ćwiczenia korzystając z pomocy osi liczbowej.  To do Ciebie będzie należało przyporządkowanie brakującej liczby na osi liczbowej.

Obejrzyj film promocyjny, który przedstawia przegląd ćwiczeń dostępnych w aplikacji “Duże liczby”

Gotowy do rozpoczęcia?

Kup aplikację w swoim sklepie App Store!