Leer maalsommen tot 500 met deze app

Ortografia ó/u app

Aplikacja do nauki zasad pisowni wyrazów

z literami ó i u .

Ćwiczenia z ortografii języka polskiego to pierwsza aplikacja z serii ‘Ortografia ó/u’.

Zasady pisowni wyrazów z literami ó i u stanowią często zawiły temat. Dlatego też, z myślą o najmłodszych dzieciach, stworzona została aplikacja, w której będą mogły one pogłębić i utrwalić znajomość pisowni wyrazów z literami ó i u. Przede wszystkim proste wytłumaczenie teorii oraz duża ilość zróżnicowanych zagadnień pomoże dzieciom w szybkim opanowaniu tematu. Proponowane ćwiczenia mogą być wykonywane zarówno w szkole, jak i domowym zaciszu. W rezultacie okaże się, że ortografia może być łatwa i ciekawa.

Struktura aplikacji

Aplikacja, tak jak wszystkie inne aplikacje MagiWise, stawia postępy w nauce jako najważniejszy cel. W tej aplikacji skupiamy się przede wszystkim na gramatyce z zakresu pisowni wyrazów z literami ó i u.

Jakie są zasady pisowni wyrazów z ó i u? Jak z nich korzystać? Co to są wyrazy pochodne? Jak ich używać w zasadach gramatyki ? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznasz w trakcie korzystania z aplikacji.

Aplikacja ma strukturę cyfrowego folderu z przejrzystymi ćwiczeniami, które zawierają instrukcje “krok po kroku”. Składa się ona z 8 różnych lekcji z załączonymi instrukcjami oraz ćwiczeniami sprawdzającymi opanowaną wiedzę. Na końcu każdego ćwiczenia, program pokazuje wszystkie udzielone odpowiedzi oraz ich analizę.  

Wyrazy pokrewne

Najpierw powinieneś zrozumieć co to są wyrazy pokrewne i jak je możesz wykorzystać w zasadach pisowni ó i u. 

Ćwiczenia z wyrazami pokrewnymi

W tym ćwiczeniu twoim zadaniem będzie wyszukanie litery, na którą wymienia się ó w wyrazie pokrewnym. 

Ćwiczenia z ó wymiennym i ó niewymiennym

Podnosimy stopień trudności ćwiczeń. Z  sześciu podanych wyrazów tylko trzy są właściwe, czyli takie w których ó wymienia się na o, a lub e. Czy będziesz potrafił je prawidłowo wskazać?

Opanowanie zasad pisowni

W tym  ćwiczeniu skupisz się  na opanowaniu zasad gramatyki dla liter ó i u. Juz po zrobieniu kilku zadań,  zobaczysz że zasady te wcale nie muszą być  skomplikowane.  Przed każdym ćwiczeniem znajdziesz  slajdy instruktażowe, które pomogą ci wybrać właściwą odpowiedź. 

Sprawdzenie opanowanej teorii.

Poprzez wybranie właściwej litery w brakującym wyrazie będziesz mógł sprawdzić czy dobrze opanowałeś teorię. 

Przepisywanie wyrazu.

Ortografia obejmuje wiele zasad i wyjątków, które trudno jest  zapamiętać. Niektórych wyrazów trzeba się po prostu nauczyć na pamięć. W tym ćwiczeniu postaraj się napisać bezbłędnie wyraz, który usłyszysz i  zobaczysz.

Obejrzyj film promocyjny, który przedstawia przegląd ćwiczeń dostępnych w aplikacji “Ortografia ó/u”

Gotowy do rozpoczęcia?

Kup aplikację w swoim sklepie App Store!