Ortografia ó/u

Ta aplikacja nauczy cię zasad pisowni wyrazów z literami ó i u .
Czy chcesz przetestować dla nas tę aplikację?

Ćwiczenia z ortografii języka polskiego to pierwsza aplikacja z serii ‘Ortografia ó/u’.   Zasady pisowni wyrazów z literami ó i u stanowią często zawiły temat.  Dlatego też, z myślą o najmłodszych dzieciach, stworzona została aplikacja, w której będą  mogły one pogłębić i utrwalić znajomość pisowni wyrazów z literami ó i u. Przede wszystkim proste wytłumaczenie teorii oraz duża ilość zróżnicowanych zagadnień pomoże dzieciom w szybkim opanowaniu tematu. Proponowane ćwiczenia mogą być wykonywane zarówno w szkole, jak i domowym zaciszu. W rezultacie  okaże się, że ortografia może być łatwa i ciekawa.

Struktura aplikacji

Aplikacja, tak jak wszystkie inne aplikacje MagiWise, stawia postępy w nauce jako najważniejszy cel. W tej aplikacji skupiamy się przede wszystkim na gramatyce z zakresu pisowni wyrazów z literami ó i u.

Jakie są zasady pisowni wyrazów z ó i u? Jak z nich korzystać? Co to są wyrazy pochodne? Jak ich używać w zasadach gramatyki ? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznasz w trakcie korzystania z aplikacji.

Aplikacja ma strukturę cyfrowego folderu z przejrzystymi ćwiczeniami, które zawierają instrukcje “krok po kroku”. Składa się ona z 8 różnych lekcji z załączonymi instrukcjami oraz ćwiczeniami sprawdzającymi opanowaną wiedzę. Na końcu każdego ćwiczenia, program pokazuje wszystkie udzielone odpowiedzi oraz ich analizę.  

Przykłady

Wyrazy pokrewne

Najpierw powinieneś zrozumieć co to są wyrazy pokrewne i jak je możesz wykorzystać w zasadach pisowni ó i u. 

Ćwiczenia z wyrazami pokrewnymi.

W tym ćwiczeniu twoim zadaniem będzie wyszukanie litery, na którą wymienia się ó w wyrazie pokrewnym. 

Ćwiczenia z ó wymiennym i ó niewymiennym.

Podnosimy stopień trudności ćwiczeń. Z  sześciu podanych wyrazów tylko trzy są właściwe, czyli takie w których ó wymienia się na o, a lub e. Czy będziesz potrafił je prawidłowo wskazać?

 

h

Opanowanie zasad pisowni

W tym  ćwiczeniu skupisz się  na opanowaniu zasad gramatyki dla liter ó i u. Juz po zrobieniu kilku zadań,  zobaczysz że zasady te wcale nie muszą być  skomplikowane.  Przed każdym ćwiczeniem znajdziesz  slajdy instruktażowe, które pomogą ci wybrać właściwą odpowiedź. 

l

Sprawdzenie opanowanej teorii.

Poprzez wybranie właściwej litery w brakującym wyrazie będziesz mógł sprawdzić czy dobrze opanowałeś teorię. 

Przepisywanie wyrazu.

Ortografia obejmuje wiele zasad i wyjątków, które trudno jest  zapamiętać. Niektórych wyrazów trzeba się po prostu nauczyć na pamięć. W tym ćwiczeniu postaraj się napisać bezbłędnie wyraz, który usłyszysz i  zobaczysz.

iPhone, iPad dla IOS wersja 10 lub wyżej.
Aplikacje współpracują z platformą Apple Education.
MagiWise

MagiWise nauczy dzieci trudnych zagadnień na iPad’ach.
Aplikacje MagiWise zapewniają spersonalizowane miejsce do nauki dla dzieci powyżej szóstego roku życia.