Dit is het icoontje van de app "Kommagetallen & breuken" van Magiwise.

Ułamki Dziesiętne app

Ta aplikacja nauczy cię podstawowych działań na ułamkach dziesiętnych.

Ontdek de app "Kommagetallen en breuken" hier in de App Store.

W szkole uczysz się wykonywać działania na ułamkach dziesiętnych.

Jest to zawiły temat i wielu uczniów uważa go za trudny. Aplikacja ta pomaga zarówno dzieciom jak i dorosłym w oswojeniu się z ułamkami dziesiętnymi. Nauczysz się dodawania i odejmowania ułamków dziesiętnych, a także przekształcania ich na ułamki zwykłe i używania ich razem, w różnych działaniach.

Aplikacja, tak jak wszystkie aplikacje MagiWise, stawia postępy w nauce jako najważniejszy cel. W tej aplikacji skupiamy się na liczbach i ich częściach dziesiętnych. Jak je dodawać i odejmować? Jak mnożyć oraz jak dzielić takie liczby? Jak ich używać wraz z ułamkami zwykłymi? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznasz w trakcie korzystania z aplikacji.

Aplikacja ma strukturę cyfrowego folderu z przejrzystymi ćwiczeniami, zawierającymi instrukcje “krok po kroku”. Składa się ona z 32 różnych lekcji z załączonymi instrukcjami i pięcioma sprawdzianami.

Met deze oefening leer je getallen met decimalen plaatsen op de getallenlijn.

Oś liczbowa z ułamkami dziesiętnymi

Najpierw musimy zrozumieć jak tworzyć ułamki dziesiętne. Na przykład, jakie części dziesiętne znajdują się między 1 i 2.

Welk getal met decimalen is het hoogst?

Porównaj ułamki dziesiętne.

Które ułamki dziesiętne są większe od innych? Uczymy się rozpoznawać wartość liczby z jej częściami dziesiętnymi i setnymi.

In deze oefening leer je getallen met decimalen kolomsgewijs optellen.

Dodawanie ułamków dziesiętnych

Pierwsze ćwiczenie pokaże ci jak dodawać ułamki dziesiętne przy wykorzystaniu osi liczbowej. Następnym krokiem będzie dodawanie ich do siebie za pomocą tradycyjnego zapisu sumy. Na końcu nauczysz się dodawania liczb, z wieloma cyframi po przecinku.

In deze oefening leer je kommagetallen kolomsgewijs van elkaar af te trekken.

Odejmowanie ułamków dziesiętnych

Po tym jak nauczysz się dodawać ułamki dziesiętne, rozpoczniesz lekcję odejmowania ich od siebie. Ponownie, lekcja rozpocznie się od prostszych działań, a zakończy się na odejmowaniu liczb z wieloma cyframi po przecinku.

In deze oefening leer je getallen met decimalen te delen door 10, 100 en 1000.

Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych

W tej części skupimy się na mnożeniu i dzieleniu ułamków dziesiętnych przez 10, 100 lub 1000. Celem tego rozdziału jest lepsze zrozumienie ułamków dziesiętnych, które reprezentują części dziesiętne, setne lub tysięczne liczb całkowitych. Istotne jest aby zrozumieć to zagadnienie, zanim przejdziemy do łączenia ze sobą ułamków zwykłych i dziesiętnych.

Met deze oefening leer je breuken op te tellen door middel van komma notatie.

Używanie ułamków zwykłych wraz z ułamkami dziesiętnymi

W ostatniej części nauczysz się przekształcania ułamków zwykłych na ułamki dziesiętne. Kiedy opanujesz już tą umiejętność, będziesz mógł szybko je do siebie dodawać lub od siebie odejmować.

Obejrzyj film promocyjny, który przedstawia przegląd ćwiczeń dostępnych w aplikacji “Ułamki Dziesiętne”

Bekijk hier oefenen met kommagetalen met deze app.

Gotowy do rozpoczęcia?

Kup aplikację w swoim sklepie App Store!