Ikona aplikacji "Ułamki zwykłe" MagiWise

Ułamki zwykłe app

Ćwiczenia, dzięki którym poznasz podstawy działań na ułamkach zwykłych

Odkryj aplikację "Ułamki zwykłe" w App Store
Odkryj aplikację "Ułamki zwykłe" w Google Play

Ćwiczenia, dzięki którym nauczysz się zapisywać, dodawać i odejmować ułamki zwykłe.

Ułamki zwykłe – kojarzysz je z lekcji matematyki, ale nie rozumiesz dokładnie na czym one polegają? Ćwiczenia w aplikacji skupiają się na nauce podstawowych pojęć związanych z ułamkami zwykłymi. Wszystkiego nauczysz się na przykładzie figur geometrycznych.

Na początku ćwiczeń zajmiemy się rozpoznawaniem ułamków zwykłych. Dowiesz się czym jest mianownik i licznik. Następnie, gdy zrozumiesz już sposób w jaki zapisujemy ułamki zwykłe, nauczysz się wykonywania na nich obliczeń w zakresie do jednego. Pomogą Ci w tym ćwiczenia – ułamki zwykłe przedstawione są w nich za pomocą różnych figur geometrycznych.

Aplikacja składa się z trzech interaktywnych zeszytów ćwiczeń. W każdym z nich znajduje się maksymalnie dziewięć ćwiczeń z dołączonymi instrukcjami.

W aplikacji znajdziesz trzy zeszyty ćwiczeń. Pierwszy z nich nazywa się "Mianownik i licznik"

Ułamki zwykłe – licznik i mianownik

Najpierw nauczysz się rozpoznawać mianownik ułamka zwykłego. Wykonaj pierwsze trzy ćwiczenia w aplikacji. Rozumiesz już na czym to polega? Kolejny krok to zagadnienie licznika.
W trzeciej części zeszytu ćwiczeń trenujemy zapisywanie ułamków. Pomogą Ci w tym kolorowe (czasem nietypowe!) figury geometryczne.
Na końcu znajduje się test.  Rozwiąż go i pokaż, że rozumiesz ułamki zwykłe. Na pewno dasz sobie radę!

Dodawanie ułamków zwykłych w zakresie do jednego

Przekonaj się, że dodawanie ułamków zwykłych jest równie proste jak dodawanie do siebie części figur geometrycznych. W tych ćwiczeniach nie wykraczamy poza 1. W związku z tym będziesz dodawać do siebie ułamki zwykłe z takimi samymi mianownikami. Przede wszystkim musisz zrozumieć samą koncepcję dodawania ułamków. Następnie przyjdzie kolej na dodawanie liczb całkowitych lub ułamków z różnymi mianownikami.

Naucz się dodawać ułamki zwykłe za pomocą figur geometrycznych.
 W tym ćwiczeniu musisz poprawnie ustawić liczby, a następnie obliczyć działanie z ułamkami zwykłymi.

Odejmowanie ułamków zwykłych

Jeśli potrafisz dodawać do siebie ułamki zwykłe, możesz je też od siebie odejmować.
Odejmowanie odbywa się w nieco inny sposób. Ćwiczenia pomogą Ci zrozumieć na czym ono polega. Zaczniemy od wykonywania obliczeń za pomocą figur geometrycznych. Następnie stopniowo wprowadzimy ułamki. Na koniec nauczysz się wykonywać działania bez pomocy figur. Tak jak poprzednio – nie wykraczamy w obliczeniach poza 1.

Chcesz zobaczyć jak wygląda aplikacja Ułamki zwykłe?

Obejrzyj krótki film przedstawiający przegląd ćwiczeń zawartych w aplikacji.

Dzięki aplikacji "Ułamki zwykłe" nauczysz się czym jest mianownik i licznik ułamka.

Zacznij swoją przygodę z MagiWise!

Przejdź do swojego App Store!